Haber

Filistin Başbakanı İsrail’in Gazze’yi işgal etme girişimlerini kabul etmeyecek

Filistin Başbakanı Muhammed Ştiyye, İsrail’in Gazze’yi işgal etme veya Batı Şeria’dan ayırma girişimlerini kabul etmeyeceklerini belirtti.

Resmi Filistin haber ajansı WAFA’nın haberine göre Ştiyye, Ramallah’ta Yunanistan Dışişleri Bakanı Yorgos Yerapetritis ile görüştü.

Filistin Dışişleri Bakanı Riyad el Maliki’nin de hazır bulunduğu toplantıda Ştiyya, Yerapetritis’ten Gazze ve Batı Şeria’daki baskınları durdurması, Gazze’ye insani yardım ve yakıt girişine izin verilmesi ve elektriğin yeniden sağlanması için İsrail’e baskı yapmasını istedi. ve su hizmetleri. .

İştiyye, Gazze’ye yardım girişlerinin sadece Refah Sınır Kapısı ile bitmemesi gerektiğini, İsrail’e tüm sınır kapılarını açması konusunda baskı yapılması gerektiğini kaydetti.

Gazze bağımsız Filistin devletinin ayrılmaz bir parçasıdır

Filistin Başbakanı, İsrail’in Gazze’nin bir kısmını işgal etmesini veya Batı Şeria’dan ayırma girişimlerini kabul etmediklerini, zira Gazze’nin bağımsız Filistin devletinin ayrılmaz bir parçası olduğunu vurguladı.

İştiyye, İsrail’in Gazze baskınlarının yanı sıra Batı Şeria’da da kutsal yerlere baskın yaparak, yerleşim birimlerinin inşasını hızlandırarak, topraklara el koyarak, Yahudi yerleşimcileri silahlandırarak, şehirlere baskın yaparak ve Filistinlileri öldürerek sistematik bir savaş yürüttüğünü belirtti.

kuluncak-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu