Haber

Zelenskiy: “Washington’dan iyi sonuçlarla dönüyoruz”

Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelenskiy, ABD’ye yaptığı ilk denizaşırı ziyaretinin ardından Polonya’da yaptığı açıklamada, “Washington’dan iyi sonuçlarla dönüyoruz.”

Ukrayna Devlet Lideri Vladimir Zelenskiy, 24 Şubat’ta başlayan Rusya-Ukrayna savaşının ardından ABD’ye yaptığı ilk dış ziyaretinin dönüşünde Cumhurbaşkanı Andrzej Duda ile Polonya’da bir araya gelerek ikili ilişkiler de dahil olmak üzere birçok konunun ele alındığı bir görüşme gerçekleştirdi. . ABD ziyaretini sosyal medya hesabından paylaşan Zelenskiy, “Washington’dan iyi sonuçlarla dönüyoruz. Bunlar gerçekten çok işimize yarayacak. Ukrayna ve ABD’de ‘Vatanseverler’ dediğimizde biz de Türkiye’ye geliyoruz. Demek ki devlet ve halk korunsun. Ukrayna’nın bu sorunu çözüldü. Mali destek de olacak. Başka anlaşmalar da var, bunları daha sonra konuşuruz” dedi.

Zelenskiy liderliği için Biden’a teşekkür etti

Konuşmasında ABD Başkanı Joe Biden’a teşekkür etmeyi de ihmal etmeyen Zelenskiy, “ABD Başkanı Biden’a yardımları, uluslararası liderliği ve kazanma azmi için de teşekkür etmek istiyorum. ABD Kongresi’ne, Temsilciler Meclisi’ne, partilere” Ukrayna’yı destekleyen herkese ve en çok “Bizim kadar zaferi isteyenlere minnettarım. Zafer olacak” dedi. – VARŞOVA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu