Haber

AK Parti’den İmamoğlu kararına ilk açıklama: Bağımsız yargı kararını verdi

ANKARA– Meclis’te devam eden bütçe görüşmelerinde konuşan AK Parti Küme Başkan Yardımcısı Emin Akbaşoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na verilen cezayla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Muhalefet milletvekillerinin kararı eleştirmesi üzerine konuşan Akbaşoğlu, “Sayın İmamoğlu’nun YSK mensuplarına hakaret ettiği iddiasıyla ilgili davada karar verildi. Hukuki yollar belli. Yasama Meclisi’nde bu konunun görüşülmeyeceğini ifade ediyorum” dedi.

‘BAĞIMSIZ VE ÖNEMLİ YARGI KARARI VERDİ’

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’ın kararın Saray’ın emriyle alındığını söylemesinin ardından yeniden söz alan Akbaşoğlu, “Asılsız iddiaları ve iftiraları reddediyorum. Kurul olarak görev yapan kamu görevlilerine Türk Ceza Kanunu çerçevesinde hakaret edildiği gerekçesiyle bağımsız ve tarafsız yargı kararı verdi. Hiç kimse hakaret etmekte özgür değildir ve olamaz. Seçimle gelenlerin seçimle gitmesinden yana olmamız adettendir. İnsanlar her zaman en hoş vicdani kararları vermişlerdir. 15 seçimde AK Parti’yi iktidara getirdi. Mahkemenin bağımsız kararını yürütme organına uygulamaya çalışmaktan acizdir. reddediyoruz” dedi. (DUVAR)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu